Svärdsklova Padel

24h Open 2022

Svärdsklova Padel 24h Open 2022

Nu är det dags för årets dygnet-runt-tävling med grupp- och slutspel. I år med spel på två banor.

Datum och tid: Fredag 17 juni (Första matchen kl 18.00) – Lördag 18 juni (Finaler kl 17.00)

Spelform: Grupp- och slutspel (55 minuters matcher, spel- och poängregler mailas ut till de som anmäler sig)

Klass: Öppen klass

Antal lag: Max 16 lag

Sista dag för anmälan: Fredag 10 juni

Lottning och spelschema: Måndag 13 juni (publiceras här på vår hemsida)

Anmälan: info@svardsklovapadel.se Det är först till kvarn som gäller!

Ange i anmälan:
– Lagnamn
– Namn på spelarna i laget
– Mobilnummer och mailadress till kontaktperson i laget

Anmälningsavgift: 950 kr/lag (gemensam middag på Svärdsklova Restaurang på lördagen kl 18.30 ingår i anmälningsavgiften)

Betalinfo: Skickas ut till de som anmäler sig

Alla lag garanteras mellan 4-6 matcher!

OBS! Vid dåligt väder (läs: ihållande regn) så ställs tävlingen in och återbetalning av anmälningsavgift sker

Tävlingsledare: Roger Örtevall, 070-611 44 65

Fina priser från våra partners!

Spelschema

DatumTidBanaGruppLagResultatPoäng
2022 06 1718:00-19.00Svea InternetA
1. Hofmann Urefors - Isaksons
6-0 6-3 4-26-0
2022 06 1718:00-19.00Silva PadelA2. Svensk Fastighetsförmedling - Åttalax
1-6 3-6 1-50-6
2022 06 1719:00-20:00Svea InternetC3. Rymdens Riddare - Svea Internet
6-0 6-2 3-35-1
2022 06 1719:00-20:00Silva PadelC4. Mor & Son - Nya Travstugan
6-1 6-1 6-16-0
2022 06 1720:00-21:00Svea InternetD5. Risö 39 - Mad Dog
6-3 6-1 3-16-0
2022 06 1720:00-21:00Silva PadelD6. Ramirent-Irving
6-0 6-0 6-06-0
2022 06 1721:00-22:00Svea InternetB7. Två halvor är bättre… - GK´s
6-1 6-0 6-06-0
2022 06 1721:00-22:00Silva PadelB8. Utfyllnadslaget - Far & Dotter
0-0 2-6 0-60-6
2022 06 1722:00-23:00Svea InternetD9. Risö 39 - Irving
6-0 6-0 6-06-0
2022 06 1722:00-23:00Silva PadelD10. Ramirent - Mad Dog
6-0 6-1 6-16-0
2022 06 1723:00-24:00Svea InternetB11.Två halvor är bättre… - Utfyllnadslaget
6-2 6-0 6-16-0
2022 06 1723:00-24:00Silva PadelB12. Far & Dotter - GK´s
6-2 6-0 6-06-0
2022 06 1800:00-01:00Svea InternetA13. Hofmann Urefors - Svensk Fastighetsförmedling
6-0 6-0 6-06-0
2022 06 1800:00-01:00Silva PadelA14. Åttalax-Isaksons
6-3 6-4 2-16-0
2022 06 1801:00-02:00Svea InternetC15. Rymdens Riddare - Nya Travstugan
6-1 6-3 2-06-0
2022 06 1801:00-02:00Silva PadelC16. Svea Internet - Mor & Son
0-6 2-6 1-60-6
2022 06 1802:00-03:00Svea InternetA17. Hofmann Urefors - Åttalax
7-5 6-2 5-06-0
2022 06 1802:00-03:00Silva PadelA18. Svensk Fastighetsförmedling-Isaksons
1-6 2-6 1-60-6
2022 06 1803:00-04:00Svea InternetC19. Rymdens Riddare - Mor & Son
0-6 1-6 0-60-6
2022 06 1803:00-04:00Silva PadelC20. Nya Travstugan - Svea Internet
7-6 6-2 0-34-2
2022 06 1804:00-05:00Svea InternetD21. Risö 39- Ramirent
12-123-3
2022 06 1804:00-05:00Silva PadelD22. Mad Dog - Irving
w.o 6-0
2022 06 1805:00-06:00
2022 06 1805:00-06:00
2022 06 1806:00-07:00
2022 06 1806:00-07:00
2022 06 1807:00-08:00
2022 06 1807:00-08:00
2022 06 1808:00-09:00Svea InternetB23. Två halvor är bättre… - Far & Dotter
12-123-3
2022 06 1808:00-09:00Silva PadelB24. Utfyllnadslaget - GK´s12-123-3
2022 06 1809:00-10:00
2022 06 1809:00-10:00
2022 06 1810:00-11:00Svea InternetA-slutspel: Kvart 2
C1-A2
Mor & Son - Åttalax6-4 6-2 3-2
2022 06 1810:00-11:00Silva PadelB-slutspel: Kvart 2
C3-A4
Nya Travstugan - Svensk FastughetsförmedlingW O Nya Travstugan
2022 06 1811:00-12:00Svea InternetA-slutspel: Kvart 3
B1-D2
Två halvor är bättre…-Risö 396-2 4-6 3-0
2022 06 1811:00-12:00Silva PadelB-slutspel: Kvart 3
B3-D4
Utfyllnadslaget- IrvingW O Utfyllnadslaget
2022 06 1812:00-13:00Svea InternetA-slutspel: Kvart 4
D1-B2
Ramirent-Far & Dotter6-2 5-7 0-1
2022 06 1812:00-13:00Silva PadelB-slutspel: Kvart 4
D3-B4
Mad Dog -GK¨s6-2 6-0 6-0
2022 06 1813:00-14:00Svea InternetA-slutspel: Kvart 1
A1-C2
Hofmann Urefors - Rymdens Riddare6-0 6-2
2022 06 1813:00-14:00Silva PadelB-slutspel: Kvart 1
A3-C4
Isaksons - Svea Internet6-3 6-3
2022 06 1814:00-15:00Svea InternetA-slutspel: Semi 1
Vinnare Kvart 1-Vinnare Kvart 2
Hoffman Urefors - Mor & Son7-6 5-4
2022 06 1814:00-15:00Silva PadelB-slutspel: Semi 1
Vinnare Kvart 1-Vinnare Kvart 2
Isaksons - Nya Travstugan6-0 6-2
2022 06 1815:00-16:00Svea InternetA-slutspel: Semi 2
Semi: Vinnare Kvart 3-Vinnare Kvart 4
Två halvor är bättre…- Far & Dotter6-2 5-7 0-1
2022 06 1815:00-16:00Silva PadelB-slutspel: Semi 2
Semi: Vinnare Kvart 3-Vinnare Kvart 4
Utfyllnadslaget- Mad Dog2-6 1-6
2022 06 1816:00-17:00Svea InternetA-slutspel: 3:e platsTvå halvor är bättre... - Mor & Son6-3 6-1
2022 06 1816:00-17:00Silva PadelB-slutspel: 3:e platsUtfyllnadslaget - Nya Travstugan6-3 6-4
2022 06 1817:00-18:00Svea InternetA-slutspel: FinalHofmann Urefors - Far & Dotter6-1 6-3
2022 06 1817:00-18:00Silva PadelB-slutspel: FinalMad Dog - Isaksons7-6 3-2

Gruppspel – Tabeller

Grupp A

LagVunnaOavgjordaFörloradeGameskillnadPoäng
Hofmann Urefors
300
52-1218
Åttalax
20138-3111
Isaksons
10231-341
Svensk Fastighetsförmedling
0039-530

Grupp B

LagVunnaOavgjordaFörloradeGameskillnadPoäng
Två halvor är bättre än en hel
21048-1615
Far & Dotter
21048-1615
Utfyllnadslaget
01217,483
GK´s
01215-483

Grupp C

LagVunnaOavgjordaFörloradeGameskillnadPoäng
Mor & Son
30054-718
Rymdens Riddare
20130-2712
Nya Travstugan
10220-434
Svea Internet
00319-462

Grupp D

LagVunnaOavgjordaFörloradeGameskillnadPoäng
Ramirent
21048-1415
Risö 39
21045-1715
Mad Dog
10225-336
Irving
0030-540

Följ oss på sociala medier