Svärdsklova Padel

36h Open 2021

Svärdsklova Padel 36h Open 2021

Vi kommer ha vår första tävling fredag-lördag 9-10 juli. Det blir en dygnet-runt-tävling med grupp- och slutspel.

Datum och tid: Fredag 9 juli (Första match kl 11.00) – Lördag 10 juli (Final kl 17.00)

Spelform: Grupp- och slutspel (55 minuters matcher, spel- och poängregler mailas ut till de som anmäler sig)

Klass: Öppen klass

Antal lag: Max 16

Sista dag för anmälan och betalning av anmälningsavgift: Måndag 5 juli kl 18.00

Lottning och spelschema: Torsdag 8 juli (publiceras på vår hemsida)

Anmälan: info@svardsklovapadel.se Det är först till kvarn som gäller!

Anmälningsavgift: 1.200 kr/lag (inkl gemensam middag på Svärdsklova Restaurang på lördagen kl 18.30)

Betalinfo: Skickas ut till de som anmäler sig 

Alla lag garanteras mellan 3-6 matcher! 

Fina priser från våra partners!

Spelschema

DatumTidGruppLagResultatPoäng
2021 07 0911:00-12.00AMarMar-Snapphanarna6-4 5-73-3
2021 07 0912:00-13.00BTravstugan-Silva Padel blå6-0 6-0 6-06-0
2021 07 0913:00-14:00CRamirent Stavdal Lift-Rymdens riddare6-4 6-3 1-15-1
2021 07 0914:00-15:00AFar & son-Silva Padel vit
6-0 6-0 6-06-0
2021 07 0915:00-16:00BÅttalax-Utfyllnadslaget
6-1 6-0 6-26-0
2021 07 0916:00-17:00CPJ padel-Missilerna
6-3 6-2 6-26-0
2021 07 0917:00-18:00ASilva Padel vit-Snapphanarna
6-4 3-6 1-13-3
2021 07 0918:00-19:00BUtfyllnadslaget-Silva Padel blå
6-0 6-1 6-06-0
2021 07 0919:00-20:00CMissilerna-Rymdens riddare5-7 3-42-4
2021 07 0920:00-21:00AMarMar-Far & son0-6 1-6 1-40-6
2021 07 0921:00-22:00BTravstugan-Åttalax1-6 2-6 0-60-6
2021 07 0922:00-23:00CRamirent- Stavdal Lift-PJ padel0-6 0-6 0-60-6
2021 07 1023:00-24:00AFar & son-Snapphanarna6-0 6-1 6-16-0
2021 07 1000:00-01:00BÅttalax-Silva Padel blåw.o.5-0
2021 07 1001:00-02:00CPJ padel-Rymdens riddare6-2 6-2 4-26-0
2021 07 1007:00-08:00ASilva Padel vit-MarMar2-6 6-4 1-03-3
2021 07 1008:00-09:00BUtfyllnadslaget-Travstugan7-6 2-43-3
2021 07 1009:00-10:00CMissilerna-Ramirent stavdal lift7-5 6-2 4-26-0
2021 07 1010:00-11:00Kvart 2Åttalax-MarMarÅttalax
2021 07 1011:00-12:00Kvart 1Far & son-UtfyllnadslagetFar & son
2021 07 1012:00-13:00Kvart 3PJ padel-SnapphanarnaPJ padel
2021 07 1013:00-14:00Kvart 4Missilerna-TravstuganMissilerna
2021 07 1014:00-15:00Semi 1Far & son-ÅttalaxFar & son
2021 07 1015:00-16:00Semi 2PJ padel-MissilernaPJ padel
2021 07 1016:00-17:00Tredje platsÅttalax-MissilernaÅttalax
2021 07 1017:00-18:00FINALFar & son-PJ PadelPJ padel

Tabeller

Grupp A

LagVunnaOavgjordaFörloradeGameskillnadPoäng
Far & Son30052-418
Marmar02123-366
Snapphanarna02124-396
Silva Padel Vit02119-396

Grupp B

LagVunnaOavgjordaFörloradeGameskillnadPoäng
Åttalax30036-617
Travstugan11131-279
Utfyllnadslaget11130-299
Silva Padel Blå0031-360

Grupp C

LagVunnaOavgjordaFörloradeGameskillnadPoäng
PJ padel30054-1318
Missilerna10232-388
Rymdens riddare10225-375
Ramirent-Stavdal Lift10222-435

Grupp 4

LagVunnaOavgjordaFörloradeGameskillnadPoäng

Följ oss på sociala medier